Zinc Golden Jaguar – 6.5 inch SMALL
₹2,150.00 Original price was: ₹2,150.00.₹1,848.00Current price is: ₹1,848.00.
| Theme | Car |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Style | Antique |
| Material | Zinc |
| Occasion | Wedding, Anniversary, Birthday, Thanksgiving |
- Material :- Zinc
- Dimension :- 9×2.5×3 inch , Weight :- 0.407 Kg
- USE SCENE : golden leopard statue, it is a modern home decoration statue, you can put it on any scene you want, such as coffee table, mantelpiece, TV cabinet, office, collection cabinet, bedroom, living room, study, store, shelf , coffee table, bedside table, this cheetah decoration looks fashionable and beautiful, and it can also Car Dashboard add a unique beauty to your home decoration
- It is a perfect gift for Diwali , wedding , house warming , Anniversary or festive occasions ,It can be a Memorable Return Gift as a Home Decoration Statement piece.
| Weight | 0.600 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 12 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Material | Brass |
| Occasion | Anniversary, home decoration items, Wedding And Engagement, Thank You And Appreciation, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 10.2L x 7.6W x 2H Centimeters |
| Cartoon Character | Turtle |
| Specific Uses For Product | home decoration items |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | Brass |
20 in stock
| Theme | Idol |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Brass |
| Style | Antique |
| Material | Brass |
| Product Dimensions | 21L x 14.5W x 14.5H Centimeters |
| Cartoon Character | Kuber |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Collection Name | Deity |
20 in stock
Dhanvantari is the Hindu god of medicine and an avatar of Lord Vishnu.Dhanvantari is a handsome individual and should usually be depicted with four hands, with one of them carrying Amrita, the ambrosia. Dhanvantari is depicted as Vishnu with four hands, holding Shankha, Chakra, Jalauka (leech) and a pot containing Amrita. He is often shown with a leech in his hand rather than the scripturesres.
20 in stock
| Theme | Idol |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Style | Antique |
| Material | Zinc |
| Occasion | Wedding, Anniversary, Birthday, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 40L x 10W x 10H Centimeters |
| Cartoon Character | Animal |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 1 |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Style | traditional |
| Material | Brass |
| Occasion | Anniversary, Wedding And Engagement, Thank You And Appreciation, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 19.1L x 14W x 7.6H Centimeters |
| Cartoon Character | Turtle |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | brass |
20 in stock
| Size | 23.5L x 2W cm |
| Product Dimensions | 23.5L x 2W Centimeters |
| Item Weight | 1.26 Kilograms |
| Number of Items | 1 |
| Orientation | Landscape |
| Shape | Novelty |
| Material | Brass |
| Colour | Gold |
| Style | Traditional |
| Room Type | Living Room |
20 in stock
| Material | brass |
| Usage/Application | Home |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
brass camel
20 in stock
| Suitable For | Home |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Size/Dimension | 6.4 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Brass |
| Model Name/Number | SSVBRIN06IN |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Color | Golden |
| Usage/Application | Home |
| Material | Brass |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size | 8” inch |
| Packaging Type | box |
20 in stock (can be backordered)
| Color | Golden |
| Suitable For | Home |
| God Statue Type | Panchamukhi Hanuman |
| Size | 6 inch |
| Mace (Gada) Included | Yes |
| God Name | Hanuman Statue |
| Usage/Application | Worship |
| Finish | Polished |
| Base Shape | Square |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Packaging Type | Carton Box |
| Posture | Standing |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Model Name/Number | SSVREB56 |
| Size/Dimension | 5 Inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
























Reviews
There are no reviews yet.