-8%Limited
Yellow & Black Plastic Aura Scanner Machine- Measures Vastu Energy, Geopathic Stress, Chakra, Human Aura Scanning, 135 sampals 1 Box .2 cabels 2 disc Pair of Scanner 2 Battery
₹13,870.00 Original price was: ₹13,870.00.₹12,760.00Current price is: ₹12,760.00.
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Yellow & black |
| Batteries Required? | No |
| Material | Plastic |
| Power Source | Battery Powered |
| Item Weight | 4.8 Kilograms |
| Product Dimensions | 25L x 25W x 10H Centimeters |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
Only 20 item(s) left in stock.
... people are viewing this right now
Compare
- Feature of Aura Scanner :: Geopathic stress Detection ,Dietry Compatiblity ,Aura and 7 chakras Detection postive and negtive energy detection in vastu, Gems Stone Compatiblity , Medicine Compatiblity Measuring the House energy. Vastu and Feng Shui applications
- Vaastu Corrections: Measuring the House energy. Vastu and Feng Shui applications.
- Gropathic Stress Line : The Aura Scanner is also helpful in detection and correction of Geopathic stress lines which may be passing through a particular property, house or a vaastu. These stress lines emits geomagnetic radiations or frequency which is very harmful to the occupants of a house or vaastu, upon continuous exposure to these harmful radiations or frequency the occupants after a certain period of time does face problems relating to health; general well being and prosperity.
- Balancing Of chakras : Aura Scanner can accurately determine if the chakras are properly balanced or not. The Aura Scanner can also measure by how much a particular chakra is open or blocked. , Aura Measurement :Aura Scanner can accurately Measurement of Human Aura
- Package Include:- 1 box 135 Sample , pair of scanner, 2 cables, 2 disk
| Weight | 3.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 15 × 26 cm |
0.00
0 reviews
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
Thank you!
Your review has been submitted
Be the first to review “Yellow & Black Plastic Aura Scanner Machine- Measures Vastu Energy, Geopathic Stress, Chakra, Human Aura Scanning, 135 sampals 1 Box .2 cabels 2 disc Pair of Scanner 2 Battery” Cancel reply
Category: Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
Categories
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
Shubh Sanket Vastu Yellow Metal Aura Scanner Machine with 316 Sample 2 Box, 2 Cable, 2 Disc, 1 Bag – 1 Year Warranty
₹21,500.00 Original price was: ₹21,500.00.₹17,380.00Current price is: ₹17,380.00.
20 in stock
Shubh Sanket Vastu Brass Aura Scanner Machine with 316 Sample 2 Box, 2 Cable, 2 Disc, 1 Bag – 1 Year Warranty
₹23,290.00 Original price was: ₹23,290.00.₹19,030.00Current price is: ₹19,030.00.
20 in stock
Brass Dowsing Rod Pair for Vastu, Feng Shui & Dowsing Experts – 12Inch (L Rods, Divining Rods)bearing
₹2,499.00 Original price was: ₹2,499.00.₹2,310.00Current price is: ₹2,310.00.
- Material :- Brass
- Color :- Gold
- Pack of :- 2 BRASS GOLDEN L DOWSING ROD
- Size :- 12 inch
20 in stock (can be backordered)
Silver Lecher Antenna (Indian) 8.7 inches
₹2,390.00 Original price was: ₹2,390.00.₹2,270.00Current price is: ₹2,270.00.
| Antenna | Radio |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Golden |
| Number of Channels | 2 |
| Impedance | 50 Ohm |
About this item
- Measure the effect of different ecological substances on your health.
- Detect and eliminate problems caused by Geopathic tensions, such as hartman lines or underground cavern
- harmonize incompatible energy fields that disrupt relationship.
16 in stock
Aura Meter (Bobber) – 28 Inch, Dowsing Rod for Chakra Measurement, Energy Detector, Paranormal Activity
₹3,000.00 Original price was: ₹3,000.00.₹1,150.00Current price is: ₹1,150.00.
19 in stock
Copper Mini Pure Dowsing Rod Pair for Vastu, & Dowsing Experts – 8 Inch (L Rods )
₹1,200.00 Original price was: ₹1,200.00.₹900.00Current price is: ₹900.00.
- Material :- Copper
- Color :- Copper
- Pack of :- 2 Copper L Dowsing Rod
- Size :- 8 x 4.5 inch
20 in stock
Universal Digital Aura Scanner for Measurement The Energy of Various Fields
₹79,200.00 Original price was: ₹79,200.00.₹65,000.00Current price is: ₹65,000.00.
| heme | Geomagnetic,Geopathic |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Multicolour |
| Material | Plastic |
| Product Dimensions | 25L x 25W x 10H Centimeters |
| Cartoon Character | Home decor |
| Special Feature | magnetic |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Weight | 4.8 Kilograms |
| Number of Items | 1 |
Available on backorder
Golden Lecher Antenna (Indian) 8.7 inches
₹3,689.00 Original price was: ₹3,689.00.₹3,443.00Current price is: ₹3,443.00.
| Antenna | Radio |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Golden |
| Number of Channels | 2 |
| Impedance | 50 Ohm |
About this item
- Measure the effect of different ecological substances on your health.
- Detect and eliminate problems caused by Geopathic tensions, such as hartman lines or underground cavern
- harmonize incompatible energy fields that disrupt relationship.
20 in stock
Copper Dowsing Rod Pair for Vastu, Feng Shui & Dowsing Experts – 13 Inch l L rod
₹2,350.00 Original price was: ₹2,350.00.₹2,145.00Current price is: ₹2,145.00.
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Copper |
| Material | Copper |
| Product Dimensions | 34L x 18W x 8H Centimeters |
| Number of Pieces | 2 |
| Item Weight | 400 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Collection Name | Pure Copper Dowsing Rod |
| Net Quantity | 1.00 count |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Customer Support No :- 8369652060Shubh Sanket Vastu, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Cu… |
20 in stock
Golden Flying Horse
₹3,382.00 Original price was: ₹3,382.00.₹2,948.00Current price is: ₹2,948.00.
| Theme | Animal |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Golden |
| Style | MORDEN |
| Material | Zinc |
| Product Dimensions | 34L x 25W x 30H Centimeters |
| Cartoon Character | Horse |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | Polished |
| Item Weight | 1.17 Kilograms |
20 in stock
Copper Dowsing Rod Pair Bearing for Vastu, Feng Shui & Dowsing Experts – 12 Inch (L Rods, Bearing
₹2,631.00 Original price was: ₹2,631.00.₹2,420.00Current price is: ₹2,420.00.
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Copper |
| Material | Copper |
| Product Dimensions | 35.6L x 4W x 11.4H Centimeters |
| Cartoon Character | Home decor |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 2 |
| Finish Type | Polished |
| Item Weight | 400 Grams |
20 in stock




















Reviews
There are no reviews yet.