Universal Digital Aura Scanner for Measurement The Energy of Various Fields
₹79,200.00 Original price was: ₹79,200.00.₹65,000.00Current price is: ₹65,000.00.
| heme | Geomagnetic,Geopathic |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Multicolour |
| Material | Plastic |
| Product Dimensions | 25L x 25W x 10H Centimeters |
| Cartoon Character | Home decor |
| Special Feature | magnetic |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Weight | 4.8 Kilograms |
| Number of Items | 1 |
Available on backorder
- Feature of Aura Scanner :: Geopathic stress Detection ,Dietry Compatiblity ,Aura and 7 chakras Detection postive and negtive energy detection in vastu, Gems Stone Compatiblity , Medicine Compatiblity Measuring the House energy. Vastu and Feng Shui applications
- Vaastu Corrections: Measuring the House energy. Vastu and Feng Shui applications.
- Gropathic Stress Line : The Aura Scanner is also helpful in detection and correction of Geopathic stress lines which may be passing through a particular property, house or a vaastu. These stress lines emits geomagnetic radiations or frequency which is very harmful to the occupants of a house or vaastu, upon continuous exposure to these harmful radiations or frequency the occupants after a certain period of time does face problems relating to health; general well being and prosperity.
- Balancing Of chakras : Aura Scanner can accurately determine if the chakras are properly balanced or not. The Aura Scanner can also measure by how much a particular chakra is open or blocked. , Aura Measurement :Aura Scanner can accurately Measurement of Human Aura
This Universal Digital Aura Sccanner Measures the Energy which is Applicable in Various Fields
Astrology
- Positive/Negative Analysis UV-Analysis
- Bandhan Dosh Analysis
- Pitra Dosh Analysis Geopathy stress
- Business Success or Job Analy
- Foreign Studies/Foreign Settle
- Own Home
- Marriage Yog
- Divorce Jail/Bail
- Visa
- 9 Planet’s 9 Stone Analysis
- 9 Colour’s
- 9 Numbers
- Mangalik dosh analysis Kalsarpa dosh analysis
- Black Magic Detection
- Future analysis and etc.
Vastu
- Resedential vastu
- Industrial vastu
- Home vastu
- Direction’s 8Zone,16Zone
- 45Devta’s
Functionality
- Digitalised Aura Scanning Reports
- Accuracy in Calculating Results 2.4 Inches Digital Display
- Bluetooth Connectivity
- Android And 108 Compatible
- 7 Chakra Analysis/Future Diseases Analysis
| Weight | 2.900 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 14 × 40 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Antenna | Radio |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Golden |
| Number of Channels | 2 |
| Impedance | 50 Ohm |
About this item
- Measure the effect of different ecological substances on your health.
- Detect and eliminate problems caused by Geopathic tensions, such as hartman lines or underground cavern
- harmonize incompatible energy fields that disrupt relationship.
20 in stock
20 in stock
19 in stock
- Material :- Copper
- Color :- Copper
- Pack of :- 2 Copper L Dowsing Rod
- Size :- 8 x 4.5 inch
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Copper |
| Material | Copper |
| Product Dimensions | 34L x 18W x 8H Centimeters |
| Number of Pieces | 2 |
| Item Weight | 400 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Collection Name | Pure Copper Dowsing Rod |
| Net Quantity | 1.00 count |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Customer Support No :- 8369652060Shubh Sanket Vastu, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Cu… |
20 in stock
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Copper |
| Material | Copper |
| Product Dimensions | 35.6L x 4W x 11.4H Centimeters |
| Cartoon Character | Home decor |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 2 |
| Finish Type | Polished |
| Item Weight | 400 Grams |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Yellow & black |
| Batteries Required? | No |
| Material | Plastic |
| Power Source | Battery Powered |
| Item Weight | 4.8 Kilograms |
| Product Dimensions | 25L x 25W x 10H Centimeters |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
20 in stock
- Material :- Brass
- Color :- Gold
- Pack of :- 2 BRASS GOLDEN L DOWSING ROD
- Size :- 12 inch
20 in stock (can be backordered)
| Antenna | Radio |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Golden |
| Number of Channels | 2 |
| Impedance | 50 Ohm |
About this item
- Measure the effect of different ecological substances on your health.
- Detect and eliminate problems caused by Geopathic tensions, such as hartman lines or underground cavern
- harmonize incompatible energy fields that disrupt relationship.
16 in stock
20 in stock
| Theme | Animal |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Golden |
| Style | MORDEN |
| Material | Zinc |
| Product Dimensions | 34L x 25W x 30H Centimeters |
| Cartoon Character | Horse |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | Polished |
| Item Weight | 1.17 Kilograms |
20 in stock
















Reviews
There are no reviews yet.