Steel Strip 1 Inches Set of 2
₹840.00 Original price was: ₹840.00.₹550.00Current price is: ₹550.00.
| Thickness | 1 mm |
| Material Grade | 304 |
| Color | Silver |
| Weight | 550 gm |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Length | 8 feet |
| Height | 8 feet |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Width | 1 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 0.600 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 15 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Usage/Application | Wall Decor & Hanging |
| Color | Silver |
| Material | Aluminium |
| Length | 243.84 cm |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Suitable For | Floor |
| Width | 1.9 cm |
| Weight | 300 g |
| Height | 1.9 cm |
| Country of Origin | Made in India |
22 in stock
19 in stock
| Color | Silver |
| Material | Iron |
| Weight | 160 g |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Length | 243 cm |
| Width | 2.54 cm |
| Height | 2.54 cm |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Roll |
| Available Color | Silver, Copper and Golden |
| Available Material | Copper, Brass and Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
20 in stock
| Color | Silver |
| Material | Aluminium |
| Length | 243 cm |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Width | 2.54 cm |
| Weight | 160 g |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Height | 2.54 cm |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
20 in stock
20 in stock
20 in stock
20 in stock
20 in stock
| Color | Silver |
| Material | Aluminium |
| Length | 243 cm |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 360 g |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Height | 2.54 cm |
| Width | 2.54 cm |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock













Reviews
There are no reviews yet.