| Color | Copper |
|---|---|
| Item Model Number | SSV-Copper Sheet Pyramids- 4 Inches |
| Item Part Number | SSV-Copper Sheet Pyramids- 4 Inches |
| Is Assembly Required | No |
| Primary material | Copper |
| Capacity | 4 Inch |
| Number of Pieces | 3 |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | India |
SSV Copper Pyramid in 3 Layer – 2 inches
₹1,499.00 Original price was: ₹1,499.00.₹1,210.00Current price is: ₹1,210.00.
| Material | Copper |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Pyramid |
| Size/Dimension | 2.5×2.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
o be placed in South East South West amp East direction at home or office for vastu dosh niwaran if there is any vastu dosha due to toilets cuts extended part etc
Additional Information:
- Delivery Time: 4 To 5 Days
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
- Size :- 3 Inches
- Material :- Brass
20 in stock
| Material | Brass |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Model Name/Number | BRPY025IN |
| Height | 3 inch |
| Number of Layers | 3 |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Style | Art Deco |
| Material | Zinc |
| Occasion | Gift, Sweet Sentiments, Housewarming |
| Product Dimensions | 25L x 25W x 25H Millimeters |
| Cartoon Character | Home decor |
| Number of Pieces | 3 |
| Finish Type | Brass |
| Number of Items | 3 |
19 in stock
20 in stock
Additional Information
| ASIN | B0BFBJSY3D |
|---|---|
| UNSPSC Code | 31000000 (Manufacturing Components and Supplies) Report an incorrect code |
| Best Sellers Rank | #371,024 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) #13,346 in Idols & Figurines |
| Date First Available | 14 September 2022 |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Customer Support No :- 8369652060 |
| Packer | Shubh Sanket Vastu, Kalyan, Maharashtra |
| Item Weight | 300 g |
| Item Dimensions LxWxH | 10.2 x 10.2 x 3.2 Centimeters |
| Net Quantity | 1.00 count |
20 in stock (can be backordered)
| Usage/Application | Healing |
| Material | Copper |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Pyramid |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Copper |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Pyramid |
| Size/Dimension | 3*3*3 inch |
| Surface Treatment | plane |
| Quality | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Material | Zinc |
| Occasion | Gift, Sweet Sentiments, Housewarming |
| Product Dimensions | 5.1L x 5.1W x 5.1H Centimeters |
| Number of Pieces | 2 |
| Number of Items | 2 |
| Collection Name | Deity |
| Pattern | Solid |
20 in stock
| Color | silver |
|---|---|
| Item Model Number | Zinc pyramids 3*3 inches |
| Item Part Number | Zinc pyramids 3*3 inches |
| Is Assembly Required | No |
| Primary material | Zinc |
| Capacity | 3 |
| What is in the box? | Includes 1 piece |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | India |
20 in stock
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Copper |
| Material | Copper |
| Product Dimensions | 7.6L x 7.6W x 2.5H Centimeters |
| Cartoon Character | Home decor |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 3 |
| Finish Type | Copper |
| Number of Items | 3 |
20 in stock (can be backordered)
| Usage/Application | Home |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 3.7*3.7*1.2 inch |
20 in stock
20 in stock


















Reviews
There are no reviews yet.