Shubh Sanket Vastu Love Birds Zinc Metal With Gold Polish 8*4 Inch
₹1,200.00 Original price was: ₹1,200.00.₹699.00Current price is: ₹699.00.
| Usage/Application | Home |
| Material | Zinc |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Height | 8.6 inch |
| Weight | 400 g |
| Country of Origin | Made in India |
Shubh Sanket Vastu Love Birds Zinc Metal With Gold Polish Mahavastu Remedis
| Weight | 0.700 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 6 × 15 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
ThemeIdolBrandShubh Sanket VastuColourGoldStyleTraditionalMaterialZincOccasionHousewarming, Wedding And Engagement, Thanksgiving, RetirementProduct Dimensions14L x 5W x 12H CentimetersCartoon CharacterElephantSpecial FeaturehandmadeNumber of Pieces1
20 in stock
| Material | brass |
| Usage/Application | Home |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
brass camel
20 in stock
Brass Rabbit shows peace and love and it is to be kept in couples room. They are also placed in offices for growth purpose.
Love Bird Pair
Placement Zone ESE
20 in stock
Dhanvantari is the Hindu god of medicine and an avatar of Lord Vishnu.Dhanvantari is a handsome individual and should usually be depicted with four hands, with one of them carrying Amrita, the ambrosia. Dhanvantari is depicted as Vishnu with four hands, holding Shankha, Chakra, Jalauka (leech) and a pot containing Amrita. He is often shown with a leech in his hand rather than the scripturesres.
20 in stock
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Material | Brass |
| Occasion | Anniversary, home decoration items, Wedding And Engagement, Thank You And Appreciation, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 10.2L x 7.6W x 2H Centimeters |
| Cartoon Character | Turtle |
| Specific Uses For Product | home decoration items |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | Brass |
20 in stock
| Color | Golden |
| Usage/Application | Home |
| Material | Brass |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size | 5.5” inch |
| Packaging Type | box |
20 in stock
| Theme | Idol |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Style | Antique |
| Material | Zinc |
| Occasion | Wedding, Anniversary, Birthday, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 40L x 10W x 10H Centimeters |
| Cartoon Character | Animal |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 1 |
20 in stock
20 in stock
| Theme | Idol |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Brass |
| Style | Antique |
| Material | Brass |
| Product Dimensions | 21L x 14.5W x 14.5H Centimeters |
| Cartoon Character | Kuber |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Collection Name | Deity |
20 in stock
| Theme | Animal |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Silver |
| Style | MORDEN |
| Material | Aluminium |
| Product Dimensions | 34L x 25W x 30H Centimeters |
| Cartoon Character | Horse |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | Polished |
| Item Weight | 1.17 Kilograms |
20 in stock
Brass Owl is the symbol of protection and wisdom.This is useful for people who are advocates, detectives, CIDs by profession.It is to be placed at students’ study desk to improve the academic perfomance and study luck.It can be placed at North-West direction at home to get positive results.
20 in stock
| Material | Brass |
| Color | Red |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Type | metal |
| Weight | 1.870 kg |
| Model Name/Number | SSVBRREEL07IN |
| Size/Dimension | 7x 5.5 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock















Reviews
There are no reviews yet.