Shubh Sanket Vastu Brass New Kuber 8 inches 2.200kg
₹3,940.00 Original price was: ₹3,940.00.₹3,567.00Current price is: ₹3,567.00.
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Brass |
| Material | Brass |
| Product Dimensions | 10.2L x 10.2W x 16H Centimeters |
| Cartoon Character | Sanket Vastu |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | Brass |
| Number of Items | 1 |
| Pattern | Solid |
- Material: Brass
- Weight: 2.200 kg
- Size – 8* inch
| Weight | 2.200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 30 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Usage/Application | Home |
| Material | Zinc |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Height | 8.6 inch |
| Weight | 400 g |
| Country of Origin | Made in India |
Shubh Sanket Vastu Love Birds Zinc Metal With Gold Polish Mahavastu Remedis
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Style | traditional |
| Material | Brass |
| Occasion | Anniversary, Wedding And Engagement, Thank You And Appreciation, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 17.8L x 12.7W x 6.4H Centimeters |
| Cartoon Character | Turtle |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | brass |
20 in stock
| Color | brass |
| Shape | tortoise |
| Material | Brass |
| Brand | shubh sanket vastu |
| Size | 7″ |
| Packaging Type | box |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Model Name/Number | SSVREB56 |
| Size/Dimension | 5 Inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Size | 23.5L x 2W cm |
| Product Dimensions | 23.5L x 2W Centimeters |
| Item Weight | 1.26 Kilograms |
| Number of Items | 1 |
| Orientation | Landscape |
| Shape | Novelty |
| Material | Brass |
| Colour | Gold |
| Style | Traditional |
| Room Type | Living Room |
20 in stock
20 in stock
| Size/Dimension | 7.5 Inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Brass |
| Model Name/Number | SSVBRNAN055IN |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Usage/Application | Home |
| Height | 3 inch |
| Size/Dimension | 6 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Brass |
| Model Name/Number | SSVBRNAN06IN |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
Brass Owl is the symbol of protection and wisdom.This is useful for people who are advocates, detectives, CIDs by profession.It is to be placed at students’ study desk to improve the academic perfomance and study luck.It can be placed at North-West direction at home to get positive results.
20 in stock
| Material | Brass |
| Usage/Application | Home |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 6.8×2.5×3.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Home |
| Size/Dimension | 7.5 inch |
| Brand | Shubh Sanket vastu |
| Weight | 1.650 g |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Material | Brass |
| Occasion | Anniversary, home decoration items, Wedding And Engagement, Thank You And Appreciation, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 10.2L x 7.6W x 2H Centimeters |
| Cartoon Character | Turtle |
| Specific Uses For Product | home decoration items |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | Brass |
20 in stock























Reviews
There are no reviews yet.