Polyresin Owl Showpiece (3×3.5×7.3 inch) – 200 g
₹1,200.00 Original price was: ₹1,200.00.₹970.00Current price is: ₹970.00.
According to Ancient Feng Shui as well as Vastu, Owl is a yang symbol that is known for supporting health due to lower energy. The owl is known for its wisdom, protection & dispersing of ignorance and darkness. The owl is popular for its richness, supporting personal growth and financial success. Perfect gift for the student company executives and scientists to display on their working tables. The owl is deeply feminine, has moon energy, and can connect you to the night and dawn of new beginnings. This beautiful statue is made in Quality Poly Resin. It is made of Quality material.
| Weight | 250 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 3.5 × 4 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Theme | Animal |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Red |
| Material | Polystone |
| Occasion | Easter, Farewell, Wedding, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 10L x 15W x 40H Centimeters |
| Cartoon Character | Horses |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Weight | 1700 Grams |
| Number of Items | 1 |
20 in stock
| Theme | Love |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Style | Art Deco |
| Material | Polystone |
| Occasion | Easter, Farewell, Wedding, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 19.8L x 11.4W x 17.8H Centimeters |
| Cartoon Character | Birds |
| Specific Uses For Product | home decor |
| Number of Pieces | 1 |
About this item
- Material :- Polystone , Weight :- 860 g
- Size :- 7.8 x 4.5 x 7 Inches
- Placed In in South West Direction In the couple’s room
- Love Birds Pair for Love, Romance and Happiness in Relationship
20 in stock
| Theme | Unicorn |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Material | Resin |
| Item Weight | 1.2 Kilograms |
| Number of Items | 1 |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu, Kalyan West – 421301. |
20 in stock
| Theme | Bird |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Style | traditional |
| Material | Polystone |
| Occasion | Wedding, Anniversary, Birthday, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 18.5L x 8.9W x 7.6H Centimeters |
| Cartoon Character | Owl |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 1 |
20 in stock
| rand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Material | Polystone |
| Product Dimensions | 11L x 19W x 20H Centimeters |
| Cartoon Character | Horses |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Weight | 990 Grams |
| Number of Items | 2 |
| Collection Name | Animal |
| Pattern | Solid |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Red |
| Material | Polystone |
| Occasion | Easter, Farewell, Wedding, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 20L x 11W x 19H Centimeters |
| Cartoon Character | Horses |
| Number of Pieces | 2 |
| Item Weight | 990 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Pattern | Solid |
20 in stock (can be backordered)
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Material | Polystone |
| Occasion | Easter, Farewell, Wedding, Housewarming, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 10L x 15W x 40H Centimeters |
| Cartoon Character | Horses |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Weight | 1700 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Collection Name | Animal |
19 in stock
| Colour | Grey |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Artificial Stone |
| Occasion | Easter, Farewell, Wedding, Housewarming, Thanksgiving |
| Item Weight | 1260 Grams |
| Collection Name | All |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Items | 1 |
20 in stock
| Theme | Animal |
| Brand | Generic |
| Colour | Blue |
| Style | traditional |
| Material | Polystone |
| Product Dimensions | 18L x 17.8W x 22.9H Centimeters |
| Cartoon Character | Fish |
| Specific Uses For Product | home decor |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 1 |
20 in stock (can be backordered)















Reviews
There are no reviews yet.