Mini Magic 4 inch Wooden Electric Kapoor Dani Incense Burner Plug Camphor Aroma Diffuser Kapoor Burner for Home, Office.(Cylindrical)
₹465.00 Original price was: ₹465.00.₹310.00Current price is: ₹310.00.
| Shape | Cylindrical |
| Material | Wood |
| Brand | Generic |
| Colour | Brown |
| Item Weight | 200 Grams |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu, Shubh Sanket Vastu , Mumbai , Maharashtra |
About this item
- Easy to use Produce less smoke very easy for cleaning, Heavy Duty Coil.
- Electric Burner saves your time in burning charcoal and also produces less smoke.
- It is used for burning incense which is to the gods and goddesses or for aroma.
- camphor Burners /Dhoop Dani / Incense Burner are a beautifully ornate way of filling your rooms full of wonderful fragrances.
- Insert the plug into the socket and switch on the button for few minutes and put some Bakhoor / Dhoop / Incense on the top plate & Enjoy.
| Weight | 0.300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 15 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Material | Crystal |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Black |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Graphs |
| Size/Dimension | 4.5″ |
| Country of Origin | Made in India |
Crystal Salinate Crystals tree grapes black turmalin and salenite Crystals for protection doir hanging.set of 3
20 in stock
| Product Type | Crystal Bracelet |
| Material | Crystal |
| Height | 3 inch |
| Color | 7 Colors |
| Weight | 50gms |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
Protection from Negative Energy
20 in stock
20 in stock (can be backordered)
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Room Type | Office |
| Shape | Octagonal |
| Frame Material | Wood |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Special Feature | Waterproof |
| Colour | Multicolour |
| Theme | Animal |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Items | 1 |
20 in stock
| Usage/Application | Home |
| Color | Blue |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Tape Length | 25 meters |
| Pattern | Plain |
| Tape Width | 3.6 inches |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Metal |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Black |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | Approx. 9 cm |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Colour | Brass |
| Brand | Generic |
| Material | Brass |
| Included Components | Includes 1 leaf |
| Product Care Instructions | Wipe Clean |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Items | 1 |
20 in stock (can be backordered)
| Size | Medium |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Item dimensions L x W x H | 35.6 x 20.3 x 3 Centimeters |
| Assembly Required | No |
20 in stock
| Color | Golden |
| Suitable For | Home |
| Size | 5″9″2″ |
| Mace (Gada) Included | Yes |
| God Name | Panchmukhi Hanuman Statue |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Weight (Kg) | 1.95 |
| Finish | Polished |
| Base Shape | Square |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Packaging Type | Carton Box |
| Posture | Standing |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
20 in stock
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Style | traditional |
| Material | Plastic |
| Product Dimensions | 43L x 3W x 3H Centimeters |
20 in stock (can be backordered)












Reviews
There are no reviews yet.