Iron helix mantra 6 inch
₹550.00 Original price was: ₹550.00.₹340.00Current price is: ₹340.00.
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 6 x 6 inch |
| Model Name/Number | SSVIRHEBE06_IN |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
By placing iron helix in the South direction, they stabilize the earth element and remove all negativities and opportunities in business and jobs are enhanced.Lum Beej Helix for west enhances energy of Saturn Planet. By placing three iron helix in the South direction, they stabilize the earth element and remove all negativities and opportunities in business and jobs are enhanced.
| Weight | 0.470 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 2 × 17 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Material | Aluminum |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 300 g |
| Size | 6×6 inch |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Dimensions | 15.24 cm |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Shape | Square |
| Width | 15.24 cm |
| Height | 0.05 cm |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Square |
| Size/Dimension | 6 inch |
| Weight | 300 g |
| Height | 6 inch |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Width | 15.24 cm |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Length | 15.24 cm |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Weight | 300 g |
| Material | Iron |
| Color | Silver |
| Height | 0.5 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Length | 4 inch |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Width | 4 inch |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
19 in stock
| Material | Copper |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Triangle |
| Weight | 100 g |
| Height | 6*6” inch |
| Length | 6 inch |
| Width | 6 inch |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Weight | 100 g |
| Material | Iron |
| Color | Silver |
| Height | 0.5 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Width | 6 inch |
| Length | 6 inch |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Round |
| Weight | 100 g |
| Height | 6 inch |
| Length | 6 inch |
| Width | 6 inch |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Weight | 300 g |
| Material | Iron |
| Color | Silver |
| Height | 0.5 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Length | 4 inch |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Width | 4 inch |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Size | 11 x 11 x 0.4 cm (L x W x H) |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Material | Brass |
| Weight | 180 grams approx (single piece) |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
19 in stock
| Material | Aluminum |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Height | 0.05 cm |
| Shape | Square |
| Size/Dimension | 6×6 inch |
| Weight | 300 g |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Length | 15.24 cm |
| Width | 15.24 cm |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Color | Gold |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| No. of Pieces | 3 pc. |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Shape | Round |
| Width | 6 Inch |
| Weight | 300 g |
| Length | 6 inch |
| Height | 0.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | lead |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Square |
| Weight | 100 g |
| Height | 0.5 inch |
| Length | 6 inch |
| Width | 6 inch |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Size | 6×6 inch |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Width | 15.24 cm |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Weight | 300 g |
| Height | 0.05 cm |
| Length | 15.24 cm |
| Shape | Round |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock













Reviews
There are no reviews yet.