| Color | Copper |
|---|---|
| Item Model Number | SSV-Copper Sheet Pyramids- 4 Inches |
| Item Part Number | SSV-Copper Sheet Pyramids- 4 Inches |
| Is Assembly Required | No |
| Primary material | Copper |
| Capacity | 4 Inch |
| Number of Pieces | 3 |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | India |
Copper Pyramid Shift Arrow Tool for Virtual Shifting Dosh – (Size :- 4 Inches)
Copper 24 Gaze thik Sheet Inside Hollow Pyramids with Plate - 3x3 Inches - Set of 2
Golden Three Layer Vastu Metal Pyramid (3 Pcs) for Vastu and Feng Shui.|Set of 3 : 91 Pyramids in Total||Golden||Zinc Metal|(1" X 1" Inch)SSV - Golden Three Layer Vastu Metal Pyramid (3 Pcs) for Vastu and Feng Shui.|Set of 3 : 91 Pyramids in Total||Golden||Zinc Metal|(1" X 1" Inch)
₹310.00 Original price was: ₹310.00.₹280.00Current price is: ₹280.00.
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Copper |
| Style | traditional |
| Material | Copper |
| Product Dimensions | 30L x 100W x 15H Millimeters |
| Cartoon Character | Home decor |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | Copper |
| Item Weight | 100 Grams |
- Material – Copper || Weight – 100 grams approx ( 1 pcs )
- REMEDY FOR – Virtual Shifting of any kind of wrong placement
- INSTALLATION – wrong placement of kitchen, toilet, Main door, bedroom, tanks, fire gadgets etc then pyramid arrow can be placed on the offending place by pointing it towards the desired location.
- BEST RESULTS – Install 3 or in multiples of 3
| Weight | 0.350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 12 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Material | Brass |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Model Name/Number | BRPY025IN |
| Height | 3 inch |
| Number of Layers | 3 |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Color | Iron |
|---|---|
| Item Model Number | IRON5KG |
| Item Part Number | SSVIRPY05KG |
| Primary material | Iron |
| Capacity | 5 |
| Weight | 5 Kilograms |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu, Kalyan West – 421301. |
| Country of Origin | India |
20 in stock
| Material | Copper |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Pyramid |
| Size/Dimension | 3*3*3 inch |
| Surface Treatment | plane |
| Quality | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
20 in stock
| Usage/Application | Healing |
| Material | Copper |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Pyramid |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
Copper beej mantra set pyramids 3.75 inch size triangular shape for SE use 2 PC in wall pocket put SE direction for fire incensing. And square pyramids Gam beej mantra writing on bottom put in SW direction 2 PC for earth element incising. And Round conical shrimp mantra write on bottom shape for NW direction 2 pc invert in wall pocket for air elements incensing… In copper inside sand 5 River, haldi, sutha inside this… Filling
20 in stock (can be backordered)
| Theme | Plants |
| Brand | Generic |
| Colour | Lead |
| Style | traditional |
| Material | Lead |
| Occasion | Decorative |
| Cartoon Character | Home decor |
| Specific Uses For Product | Indoor, Spiritual, Cultural |
| Special Feature | water resistant |
| Age Range (Description) | All Ages |
20 in stock
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Copper |
| Material | Copper |
| Product Dimensions | 7.6L x 7.6W x 2.5H Centimeters |
| Cartoon Character | Home decor |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 3 |
| Finish Type | Copper |
| Number of Items | 3 |
20 in stock (can be backordered)
- Size :- 3 Inches
- Material :- Brass
20 in stock
| Material | Copper |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Pyramid |
| Size/Dimension | 2.5×2.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
Additional Information
| ASIN | B0BFBJSY3D |
|---|---|
| UNSPSC Code | 31000000 (Manufacturing Components and Supplies) Report an incorrect code |
| Best Sellers Rank | #371,024 in Home & Kitchen (See Top 100 in Home & Kitchen) #13,346 in Idols & Figurines |
| Date First Available | 14 September 2022 |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Customer Support No :- 8369652060 |
| Packer | Shubh Sanket Vastu, Kalyan, Maharashtra |
| Item Weight | 300 g |
| Item Dimensions LxWxH | 10.2 x 10.2 x 3.2 Centimeters |
| Net Quantity | 1.00 count |
20 in stock (can be backordered)
| Usage/Application | Home |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 3.7*3.7*1.2 inch |
20 in stock

















Reviews
There are no reviews yet.