Brass Sun (Golden) – 10″ Inch new
₹4,115.00 Original price was: ₹4,115.00.₹3,854.00Current price is: ₹3,854.00.
| Colour | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Brass |
| Theme | Religious |
| Cartoon Character | Home decor |
| Style | Retro |
| Target Audience | Teens, Adult |
| Item dimensions L x W x H | 25.4 x 2.5 x 25.4 Centimeters |
| Shape | Round |
| Mounting Type | Hanging |
- Package contains :- 1 Piece Sun face, Color – Golden, Material – Brass,
- The Hanging Surya protects its surroundings from all and any kind of Negativity, Evil Eye, Black Magic etc.
- Can be used for Vastu, Fengshui, Good luck, Keeping the bad aura away, decoration, house warming gifts, business gifts etc.
- Placing an idol of Sun in the house increases self-confidence.
- Placement Zone – East
| Weight | 2.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 6 × 30 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Copper |
| Style | traditional |
| Material | Copper |
| Product Dimensions | 15.2L x 4W x 11.4H Centimeters |
20 in stock
| Colour | Antique Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Brass |
| Theme | Religious |
| Cartoon Character | Home decor |
| Style | Antique |
| Target Audience | Mother, Teens, Adult |
| Item dimensions L x W x H | 25.4 x 2.5 x 25.4 Centimeters |
| Shape | Round |
| Mounting Type | Hanging |
20 in stock
Size- 12 x 12 inches Weight- 3.6 Kg approx Powerful Vastu Solution-Your space harmonizer- Most super-power yantra Brass golden polish, Gemstone treatments tools and center of your home, vastu, office, shop, put and ruby gemstone put in East… Sun yantra so nice results… Digging in Central place your vastu. So nice results
20 in stock (can be backordered)
20 in stock
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Length | 8 inch |
| Weight | 1070 g |
| Width | 0.5 inch |
| Height | 8 inch |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Height | 10 inch |
| Width | 0.5 inch |
| Length | 10 inch |
| Weight | 1420 g |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Weight | 1110 g |
| Material | Copper |
| Height | 8 inch |
| Color | Copper |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Length | 8 inch |
| Width | 0.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Length | 6 inch |
| Height | 6 inch |
| Weight | 510 g |
| Width | 0.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Finish Type | gold |
| Base Material | Metal |
| Product Dimensions | 12.7D x 12.7W x 15.2H Centimeters |
| Item Weight | 200 Grams |
| Shade Colour | Gold |
| Shade Material | Metal |
| Style | Art Deco |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Special Feature | Energy Efficient |
20 in stock
| Size | 4 Inch |
| Product Dimensions | 10.2L x 10.2W Centimeters |
| Item Weight | 490 Grams |
| Number of Items | 2 |
| Orientation | Landscape |
| Shape | Round |
| Theme | Religious |
| Material | Brass |
| Colour | Gold |
| Style | Modern |
20 in stock (can be backordered)
| Service Mode | Online/Offline |
| Service Type | SSV Infinity Vastu Services |
| Service Duration | 3 Days |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Width | 0.5 inch |
| Color | Copper |
| Material | Copper |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Length | 6 inch |
| Height | 6 inch |
| Weight | 550 g |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock



















Reviews
There are no reviews yet.