Black Tourmaline Crystal Chips
₹500.00 Original price was: ₹500.00.₹350.00Current price is: ₹350.00.
Protection from Negative Energy
Black tourmaline is often seen as an essential tool for creating a balanced, protected, and energetically healthy environment. Whether you’re using it for its physical healing properties or its spiritual benefits, this crystal can play a vital role in cultivating peace and protection in your life.


| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 15 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Usage/Application | Home |
| Color | Blue |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Tape Length | 25 meters |
| Pattern | Plain |
| Tape Width | 3.6 inches |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Packaging Type | Box |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Tape Length | 25 metres |
| Tape Width | 3.6 inches |
| Available Color | Blue, Green, Red, Yellow and White |
| Pattern | Plain |
20 in stock
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Rectangular |
| Height | 2.4 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Golden |
20 in stock
| Shape | 3 INCH |
| Usage/Application | Healing |
| Stone Type | Multistone |
| Color | White |
| Size | 3*1 |
| Brand | Shubh Saket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
crystal pencil
20 in stock
19 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Brass |
| Material | Brass |
| Product Dimensions | 30L x 100W x 15H Millimeters |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Weight | 100 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Net Quantity | 1.00 count |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
| Batteries Required? | No |
20 in stock
20 in stock
| Material | Copper |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Brown |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Circle |
| Size/Dimension | 1 INCH |
| Country of Origin | Made in India |
10 in stock
BrandShubh Sanket VastuMounting TypeWall MountMaterialAluminiumColourSilverStyleModernNumber of Pieces1ManufacturerShubh Sanket Vastu, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Customer Support No :- 8369652060.Shubh Sanket Vastu, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Cu…
20 in stock
20 in stock
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Home |
| Height | 8 inch |
| Brand | shubh sanket vastu |
Vastu Remedy to Improve Your Skills. Everyone is endowed with some abilities or the other and it’s your capabilities that make you stand out from the crowd. The Brass eagle helps you to recognize your skills and unleash your complete potential.It helps to discover your hidden talents by using this effective remedy and see the results.It is to be kep in South West direction of the house.
20 in stock














Reviews
There are no reviews yet.