Aluminum Moon Helix without layer 6 inch set of 3
₹900.00 Original price was: ₹900.00.₹790.00Current price is: ₹790.00.
| Usage/Application | Home |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Packaging Size | 2 Pieces |
| Model Name/Number | SSVALMOHE06_IN |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Aluminum moon helix enhances water element in the house or office. It is also useful for financial success, stability.If North or North-East is closed , if toilet is there in North, North-east, if Kitchen is there in North, North-east, place alumunium moon helix in North, North-east direction by burying under the flooring.
| Weight | 0.350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 5 × 12 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Weight | 100 g |
| Material | Iron |
| Color | Silver |
| Height | 0.5 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Width | 6 inch |
| Length | 6 inch |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Copper |
| Color | Copper |
| Weight | 300 g |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Height | 0.5 inch |
| Length | 4 inch |
| Width | 4 inch |
| Shape | Triangle |
| Country of Origin | Made in India |
19 in stock
| Material | Brass |
| Size | 6×6 inch |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Width | 15.24 cm |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Weight | 300 g |
| Height | 0.05 cm |
| Length | 15.24 cm |
| Shape | Round |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Color | Gold |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| No. of Pieces | 3 pc. |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Shape | Round |
| Width | 6 Inch |
| Weight | 300 g |
| Length | 6 inch |
| Height | 0.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Zinc |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Height | 0.05 cm |
| Shape | Square |
| Weight | 300 g |
| Size | 6×6 inch |
| Length | 15.24 cm |
| Width | 15.24 cm |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Square |
| Size/Dimension | 6 inch |
| Weight | 300 g |
| Height | 6 inch |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Width | 15.24 cm |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Length | 15.24 cm |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Copper |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Triangle |
| Weight | 100 g |
| Height | 6*6” inch |
| Length | 6 inch |
| Width | 6 inch |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Aluminum |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 300 g |
| Size | 6×6 inch |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Dimensions | 15.24 cm |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Shape | Square |
| Width | 15.24 cm |
| Height | 0.05 cm |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 6 x 6 inch |
| Model Name/Number | SSVIRHEBE06_IN |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Round |
| Weight | 100 g |
| Height | 6 inch |
| Length | 6 inch |
| Width | 6 inch |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Material | Brass |
| Occasion | Housewarming |
| Product Dimensions | 10.2L x 10.2W x 1.3H Centimeters |
20 in stock
| Material | lead |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Square |
| Weight | 100 g |
| Height | 0.5 inch |
| Length | 6 inch |
| Width | 6 inch |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock













Reviews
There are no reviews yet.