-16%Limited
108 Rudraksh 5 mukhi toran with najar battu
₹1,000.00 Original price was: ₹1,000.00.₹840.00Current price is: ₹840.00.
| Usage/Application | Healing |
| Color | brown |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | LONG TORAN DOOR |
| Size/Dimension | 3 FEET |
| Feature | RUDRAKSH |
| Packaging Size | BOX |
| Quality | 1 |
Only 20 item(s) left in stock.
... people are viewing this right now
Compare
- 108 dana ka Rudraksh 5 mukhi toran with najar battu.
Additional Information:
- Delivery Time: 2 DAYS
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 4 × 12 cm |
0.00
0 reviews
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
Thank you!
Your review has been submitted
Be the first to review “108 Rudraksh 5 mukhi toran with najar battu” Cancel reply
Category: Vaidic Vastu Remedies
Categories
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
Manjusha Yantra Box Empty 6 “
₹1,500.00 Original price was: ₹1,500.00.₹1,240.00Current price is: ₹1,240.00.
| Material | Brass |
| Type | box |
| Color | Golden |
| Size | 5.5″ |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
18 in stock
Traditional Swastik Diya with Royal Velvet Box for Pooja, Diwali, Home Decor, Gift
₹500.00 Original price was: ₹500.00.₹499.00Current price is: ₹499.00.
20 in stock
Manjusha Box yantra with filling 6″
₹5,000.00 Original price was: ₹5,000.00.₹3,950.00Current price is: ₹3,950.00.
| Type | box |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size | 5.6*5.6 inch |
| Finish | golden finishing |
20 in stock
Brass Meena Work Puja Thali – Set of 6 for Daily Worship Aarti Thali for Home Mandir Puja Samagri for Home Mandir (Golden) – 9 Inch
₹2,000.00 Original price was: ₹2,000.00.₹1,361.00Current price is: ₹1,361.00.
20 in stock
Vastu Devta Divs
₹360.00
| Product Dimensions | 6L x 1.5W x 0.3H Centimeters |
| Material | Metal |
| Number of Pieces | 3 |
| Finish Type | Polished Metal |
| Number of Items | 1 Set |
20 in stock
Nav Ghraha Bhramha sthan plate Harmoniser with Vaastu Purush 12×12
₹7,000.00 Original price was: ₹7,000.00.₹5,060.00Current price is: ₹5,060.00.
| Material | Brass |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 4.7 Kg |
| Size | 12 X 12 inches |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
Nav Ghraha Bhramha Sthan Plate harmonizer 9×9 inch
₹3,800.00 Original price was: ₹3,800.00.₹3,600.00Current price is: ₹3,600.00.
| Material | Brass |
| Finish | Polished |
| Color | Golden |
| Size | 9*9 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 2.370 kg |
| Packaging Type | box |
| Height | 9*9″ INCH |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock








Reviews
There are no reviews yet.