Shubh Sanket Vastu Brass Padma Plate (Lotus Flower Plate) with Swastik 12 inches
₹3,954.00 Original price was: ₹3,954.00.₹3,553.00Current price is: ₹3,553.00.
| Material | Brass |
| Brand | Generic |
| Colour | Brass |
| Shape | Round |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Pieces | 1 |
| Pattern | Floral |
| Product Care Instructions | Hand Wash |
| Size | 10″ |
| Is Dishwasher Safe | No |
If Bramhasthan has some major vastu dosh and other eight direction also have some minor correction, then use this padma plate with nine gemstones and burry the same in Bramhasthan. This will enhance overall effect of nine planets and reduce all your vastu dosh.
About this item
- Size :- 10 inch
- Material :- Brass
- use for brahmastran Ratna adhay sandkar. Diging your flooring and put with Ruby gemstones
| Weight | 1.890 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 5 × 28 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
190 in stock
| Colour | Copper |
| Material | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Item Weight | 200 Grams |
| Product Dimensions | 5.7L x 5.7W x 0.3Th Centimeters |
20 in stock
200 in stock
- Alumnium Spiral Block
- Material – Aluminum , Pack of 2
- Weight-162gm apxm ( L x W x H ) – 6cm X 6cm X 0. 5cm apxm
- Engraves with spiral swastika for positive and speedy result
20 in stock
20 in stock
20 in stock
20 in stock
| Material | Brass |
| Brand | Generic |
| Colour | Brass |
| Shape | Round |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Pieces | 1 |
| Pattern | Floral |
| Product Care Instructions | Hand Wash |
| Size | 5 |
| Is Dishwasher Safe | No |
20 in stock
20 in stock
| Material | Brass |
| Brand | Generic |
| Colour | Brass |
| Shape | Round |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Pieces | 1 |
| Pattern | Floral |
| Product Care Instructions | Hand Wash |
| Size | 5 |
| Is Dishwasher Safe | No |
20 in stock
| Material | Brass |
| Brand | Generic |
| Colour | Brass |
| Shape | Round |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Pieces | 1 |
| Pattern | Floral |
| Product Care Instructions | Hand Wash |
| Size | 9 |
| Is Dishwasher Safe | No |
95 in stock
| Material | Brass |
| Brand | Generic |
| Colour | Brass |
| Shape | Round |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Pieces | 1 |
| Pattern | Floral |
| Product Care Instructions | Hand Wash |
| Size | 8 |
| Is Dishwasher Safe | No |
20 in stock









Reviews
There are no reviews yet.