Brass panchadhatu swastik Pyramids 4 inch 332 gm ( big pyramid )
₹625.00 Original price was: ₹625.00.₹589.00Current price is: ₹589.00.
- Material :- brass
- Size :- 4 Inch ,
332 gm 4 inch brass panchadhatu swastik pyramids…use foraon door, tijoti,kapat, specialy for Sw, NW, w direction
| Color | Brass |
|---|---|
| Item Part Number | panchadhau swastik pyramids 4 inch |
| Primary material | Brass |
| Capacity | 4 |
| What is in the box? | Includes 1 piece |
| Manufacturer | Generic |
| Country of Origin | India |
| Weight | 0.332 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 15 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
190 in stock
20 in stock
| Colour | Copper |
| Material | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Item Weight | 200 Grams |
| Product Dimensions | 5.7L x 5.7W x 0.3Th Centimeters |
20 in stock
| Material | Copper |
| Brand | Generic |
| Colour | Copper |
| Special Feature | Handcrafted |
| Occasion | Housewarming |
| Style | Country |
20 in stock
20 in stock
Out of stock
20 in stock
| Material | Brass |
| Brand | Generic |
| Colour | Brass |
| Shape | Round |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Pieces | 1 |
| Pattern | Floral |
| Product Care Instructions | Hand Wash |
| Size | 9 |
| Is Dishwasher Safe | No |
95 in stock
| Material | Brass |
| Brand | Generic |
| Colour | Brass |
| Shape | Round |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Pieces | 1 |
| Pattern | Floral |
| Product Care Instructions | Hand Wash |
| Size | 5 |
| Is Dishwasher Safe | No |
20 in stock
20 in stock
| Brand | Generic |
| Colour | Paper |
| Material | Paper |
| Special Feature | Transparent |
| Surface Recommendation | Door |
20 in stock (can be backordered)
- Alumnium Spiral Block
- Material – Aluminum , Pack of 2
- Weight-162gm apxm ( L x W x H ) – 6cm X 6cm X 0. 5cm apxm
- Engraves with spiral swastika for positive and speedy result
20 in stock











Reviews
There are no reviews yet.