Car Protect White Pyramid from Negative Vibes – Size :- 3 inches, Pack of 1
₹1,109.00 Original price was: ₹1,109.00.₹999.00Current price is: ₹999.00.
| Theme | Car |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Style | traditional |
| Material | Plastic |
| Product Dimensions | 7.6L x 2.5W x 7.6H Centimeters |
| Cartoon Character | Home decor |
| Specific Uses For Product | car |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Items | 1 |
- It protects your car, scooter from road traffic accidents.
- Protect 9×9 car Pyramid, protects you and your vehicle from sudden accidents.
- Easy to use: Fix it on the dash board of your car using an adhesive tape.
- Used in other vehicles like auto, truck, bus and taxi.
- Ideal for gifting and can be used in any auspicious occasion.
| Weight | 0.200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 5 × 15 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Style | traditional |
| Material | Plastic |
| Product Dimensions | 43L x 3W x 3H Centimeters |
20 in stock (can be backordered)
| Colour | Brass |
| Brand | Generic |
| Material | Brass |
| Included Components | Includes 1 leaf |
| Product Care Instructions | Wipe Clean |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Items | 1 |
20 in stock (can be backordered)
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Tape Type | Adhesive |
| Width | 2 inch |
| Available Color | Blue, Red, White, Green and Yellow |
| Usage/Application | Home, Office, etc. |
| Country of Origin | Made in India |
The colour tape is used regularly it comes in five colour set
20 in stock
| Color | Golden |
| Suitable For | Home |
| Size | 5″9″2″ |
| Mace (Gada) Included | Yes |
| God Name | Panchmukhi Hanuman Statue |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Weight (Kg) | 1.95 |
| Finish | Polished |
| Base Shape | Square |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Packaging Type | Carton Box |
| Posture | Standing |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
Protection from Negative Energy
20 in stock
| Size | Medium |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Item dimensions L x W x H | 35.6 x 20.3 x 3 Centimeters |
| Assembly Required | No |
20 in stock
20 in stock (can be backordered)
20 in stock (can be backordered)
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Packaging Type | Box |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Tape Length | 25 metres |
| Tape Width | 3.6 inches |
| Available Color | Blue, Green, Red, Yellow and White |
| Pattern | Plain |
20 in stock
20 in stock
| Color | GOLD |
|---|---|
| Item Model Number | Toilet Pacifier |
| Item Part Number | Toilet Pacifier |
| Is Assembly Required | No |
| Primary material | Brass |
| Capacity | Small |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | India |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Room Type | Office |
| Shape | Octagonal |
| Frame Material | Wood |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Special Feature | Waterproof |
| Colour | Multicolour |
| Theme | Animal |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Items | 1 |
20 in stock














Reviews
There are no reviews yet.