Pyra Band Yantra (to Remove Negative Effects Coming from Attached Toilets and bathrooms in bedrooms) (43x3x3 Cm)
₹1,270.00 Original price was: ₹1,270.00.₹946.00Current price is: ₹946.00.
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Style | traditional |
| Material | Plastic |
| Product Dimensions | 43L x 3W x 3H Centimeters |
- Dimension: L-43 cm, B-3 cm, H-3 cm
- It creates a safeguard against the negative energy coming from attached toilets in room.
- Pyra Band Pyramid is very effective for use in kitchen, toilets, staircase and a cut corner in house.
- Remove negative energy and sources away from the house.Usually used as Toilet vaastu remedies.
| Weight | 0.200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 4 × 4 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Shape | Cylindrical |
| Material | Wood |
| Brand | Generic |
| Colour | Brown |
| Item Weight | 200 Grams |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu, Shubh Sanket Vastu , Mumbai , Maharashtra |
20 in stock
| Size | Medium |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Item dimensions L x W x H | 35.6 x 20.3 x 3 Centimeters |
| Assembly Required | No |
20 in stock
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Home |
| Height | 8 inch |
| Brand | shubh sanket vastu |
Vastu Remedy to Improve Your Skills. Everyone is endowed with some abilities or the other and it’s your capabilities that make you stand out from the crowd. The Brass eagle helps you to recognize your skills and unleash your complete potential.It helps to discover your hidden talents by using this effective remedy and see the results.It is to be kep in South West direction of the house.
20 in stock
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Packaging Type | Box |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Tape Length | 25 metres |
| Tape Width | 3.6 inches |
| Available Color | Blue, Green, Red, Yellow and White |
| Pattern | Plain |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Room Type | Office |
| Shape | Octagonal |
| Frame Material | Wood |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Special Feature | Waterproof |
| Colour | Multicolour |
| Theme | Animal |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Items | 1 |
20 in stock
20 in stock (can be backordered)
| Colour | Brass |
| Brand | Generic |
| Material | Brass |
| Included Components | Includes 1 leaf |
| Product Care Instructions | Wipe Clean |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Items | 1 |
20 in stock (can be backordered)
| Color | Golden |
| Suitable For | Home |
| Size | 5″9″2″ |
| Mace (Gada) Included | Yes |
| God Name | Panchmukhi Hanuman Statue |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Weight (Kg) | 1.95 |
| Finish | Polished |
| Base Shape | Square |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Packaging Type | Carton Box |
| Posture | Standing |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Crystal |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Black |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Graphs |
| Size/Dimension | 4.5″ |
| Country of Origin | Made in India |
Crystal Salinate Crystals tree grapes black turmalin and salenite Crystals for protection doir hanging.set of 3
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Tape Type | Adhesive |
| Width | 2 inch |
| Available Color | Blue, Red, White, Green and Yellow |
| Usage/Application | Home, Office, etc. |
| Country of Origin | Made in India |
The colour tape is used regularly it comes in five colour set
20 in stock
| Colour | Gold |
| Brand | Generic |
| Theme | Religious |
| Material | Copper |
| Style | Religious |
| Occasion | Housewarming |
| Recommended Uses For Product | Home |
| Mounting Type | Tabletop |
| Cartoon Character | Labrion |
| Finish Type | Polished |
20 in stock
| Material | Metal |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Black |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | Approx. 9 cm |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock















Reviews
There are no reviews yet.