Zinc Jaguar Gold Plated Panther Statue Showpiece Home Decoration Idol for Home Decor Living Room Bedroom Table Top Car Dashboard Decoration (40x10x10 Cm)
₹1,990.00 Original price was: ₹1,990.00.₹1,848.00Current price is: ₹1,848.00.
| Theme | Idol |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Style | Antique |
| Material | Zinc |
| Occasion | Wedding, Anniversary, Birthday, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 40L x 10W x 10H Centimeters |
| Cartoon Character | Animal |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 1 |
- Material :- Zinc
- Dimension :- 40x10x10 Cm , Weight :- 1.3 Kg
- USE SCENE : golden leopard statue, it is a modern home decoration statue, you can put it on any scene you want, such as coffee table, mantelpiece, TV cabinet, office, collection cabinet, bedroom, living room, study, store, shelf , coffee table, bedside table, this cheetah decoration looks fashionable and beautiful, and it can also Car Dashboard add a unique beauty to your home decoration
- It is a perfect gift for Diwali , wedding , house warming , Anniversary or festive occasions ,It can be a Memorable Return Gift as a Home Decoration Statement piece.
| Dimensions | 40 × 10 × 10 cm |
|---|
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Style | traditional |
| Material | Brass |
| Occasion | Anniversary, Wedding And Engagement, Thank You And Appreciation, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 19.1L x 14W x 7.6H Centimeters |
| Cartoon Character | Turtle |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | brass |
20 in stock
| Usage/Application | Home |
| Material | Zinc |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Height | 8.6 inch |
| Weight | 400 g |
| Country of Origin | Made in India |
Shubh Sanket Vastu Love Birds Zinc Metal With Gold Polish Mahavastu Remedis
20 in stock
Brass Rabbit shows peace and love and it is to be kept in couples room. They are also placed in offices for growth purpose.
Love Bird Pair
Placement Zone ESE
20 in stock
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Brass |
| Material | Brass |
| Product Dimensions | 10.2L x 10.2W x 16H Centimeters |
| Cartoon Character | Sanket Vastu |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | Brass |
| Number of Items | 1 |
| Pattern | Solid |
20 in stock
ThemeIdolBrandShubh Sanket VastuColourGoldStyleTraditionalMaterialZincOccasionHousewarming, Wedding And Engagement, Thanksgiving, RetirementProduct Dimensions14L x 5W x 12H CentimetersCartoon CharacterElephantSpecial FeaturehandmadeNumber of Pieces1
20 in stock
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Home |
| Size/Dimension | 7.5 inch |
| Brand | Shubh Sanket vastu |
| Weight | 1.650 g |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Suitable For | Home |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Size/Dimension | 6.4 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Brass |
| Model Name/Number | SSVBRIN06IN |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Model Name/Number | SSVREB56 |
| Size/Dimension | 5 Inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
Brass Owl is the symbol of protection and wisdom.This is useful for people who are advocates, detectives, CIDs by profession.It is to be placed at students’ study desk to improve the academic perfomance and study luck.It can be placed at North-West direction at home to get positive results.
20 in stock
| Material | Brass |
| Usage/Application | Home |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 6.8×2.5×3.5 inch |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Theme | Idol |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Brass |
| Style | Antique |
| Material | Brass |
| Product Dimensions | 21L x 14.5W x 14.5H Centimeters |
| Cartoon Character | Kuber |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Collection Name | Deity |
20 in stock



















Reviews
There are no reviews yet.