Energy Protector (4.5 Inches)
₹740.00 Original price was: ₹740.00.₹580.00Current price is: ₹580.00.
- Material : Brass
- Size :- 4.5 Inches
- Energy Protector is used to protect from bad or negative energy.
- It Blocks the Negative Energy in the Particular place Respectively.
| Weight | 0.200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 12 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
20 in stock
| Color | Copper |
|---|---|
| Item Part Number | Geopathic Stress copper Rod 9 inches |
| Primary material | Copper |
| Capacity | 9 |
| What is in the box? | Includes 1 Copper Rod |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | India |
20 in stock
| Material | Copper |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Brown |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Circle |
| Size/Dimension | 1 INCH |
| Country of Origin | Made in India |
10 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Brass |
| Material | Brass |
| Product Dimensions | 30L x 100W x 15H Millimeters |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Weight | 100 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Net Quantity | 1.00 count |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
| Batteries Required? | No |
20 in stock
BrandShubh Sanket VastuMounting TypeWall MountMaterialAluminiumColourSilverStyleModernNumber of Pieces1ManufacturerShubh Sanket Vastu, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Customer Support No :- 8369652060.Shubh Sanket Vastu, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Cu…
20 in stock
| Material | Metal |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Finish Type | Antique |
| Colour | ANTIQUE GOLD |
| Manufacturer | SHUBH SANKET VASTU, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Customer Support No :- 8369652060SHUBH SANKET VASTU, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Customer Support No :- 8369652060 |
20 in stock
| Size | 3 inches |
| Gender | Both Gender |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 3 inches |
| Shape | Round bar |
| Set Contain | 9 pc |
20 in stock
| Colour | Gold |
| Material | Metal |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Item dimensions L x W x H | 11.4 x 2.5 x 2.5 Centimeters |
| Included Components | HOME REMEDY, BRASS |
20 in stock
| Product Dimensions | 6L x 1.5W x 0.3H Centimeters |
| Material | Metal |
| Number of Pieces | 3 |
| Finish Type | Polished Metal |
| Number of Items | 1 Set |
20 in stock
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Rectangular |
| Height | 2.4 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Golden |
20 in stock
| Colour | Gold |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Theme | Religious |
| Material | Brass |
| Style | Cultural |
| Occasion | Housewarming |
| Item Weight | 275 Grams |
20 in stock




















Reviews
There are no reviews yet.