-32%Limited
Shubh Sanket Vastu 12 Red Running Horse Best for Commercial Use, Promotes Your Company and Increase Cash Flow.
₹2,000.00 Original price was: ₹2,000.00.₹1,370.00Current price is: ₹1,370.00.
| Theme | Animal |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Red |
| Material | Polystone |
| Occasion | Easter, Farewell, Wedding, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 10L x 15W x 40H Centimeters |
| Cartoon Character | Horses |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Weight | 1700 Grams |
| Number of Items | 1 |
Only 20 item(s) left in stock.
... people are viewing this right now
Compare
- Material :- Polystone , Weight :- 1700 gm
- Size :- 40 x 10 x 15 cm
- Easy For Loan Recovery And It Also Helps To Enhance Fire Elements
- Mostly 12 Red Running Horse Statue Use For Commercial Purpose, Shops
- As per Vaastu Shastra, the Running Horse Statue is very effective and plays a vital role in member’s life of the home where present. As per Vaastu, it is said that running horse Statue effects in getting rid of the finance problem.
- Care Instructions: Wipe With Clean And Dry Clothes | Don’t Wash With Water | Keep Away From Direct Sunlight
| Weight | 1.170 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 13 × 10 cm |
0.00
0 reviews
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
Thank you!
Your review has been submitted
Be the first to review “Shubh Sanket Vastu 12 Red Running Horse Best for Commercial Use, Promotes Your Company and Increase Cash Flow.” Cancel reply
Category: Polystone Products
Categories
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
Shubh Sanket Vastu Pair of White Resin Horse Figurines, 20 x 19 cm, Vastu Remedy for Smooth Banking, Growth and Employee Support
₹1,320.00 Original price was: ₹1,320.00.₹1,180.00Current price is: ₹1,180.00.
| rand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Material | Polystone |
| Product Dimensions | 11L x 19W x 20H Centimeters |
| Cartoon Character | Horses |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Weight | 990 Grams |
| Number of Items | 2 |
| Collection Name | Animal |
| Pattern | Solid |
20 in stock
Jumping White Horse Polyresin Showpiece, 13.5 x 7 x 4 cm, 1.2 kg
₹1,520.00 Original price was: ₹1,520.00.₹1,199.00Current price is: ₹1,199.00.
| Theme | Unicorn |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Material | Resin |
| Item Weight | 1.2 Kilograms |
| Number of Items | 1 |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu, Kalyan West – 421301. |
20 in stock
Dancing Dolphin Statue Made of Polystone for Home Decor LxWxH 18X10X26 cms,Blue
₹1,621.00 Original price was: ₹1,621.00.₹1,260.00Current price is: ₹1,260.00.
| Theme | Animal |
| Brand | Generic |
| Colour | Blue |
| Style | traditional |
| Material | Polystone |
| Product Dimensions | 18L x 17.8W x 22.9H Centimeters |
| Cartoon Character | Fish |
| Specific Uses For Product | home decor |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 1 |
20 in stock (can be backordered)
Unity Statue || Best Use for Banking, Working Support
₹1,510.00 Original price was: ₹1,510.00.₹1,290.00Current price is: ₹1,290.00.
| Colour | Grey |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Material | Artificial Stone |
| Occasion | Easter, Farewell, Wedding, Housewarming, Thanksgiving |
| Item Weight | 1260 Grams |
| Collection Name | All |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Items | 1 |
20 in stock
Shubh Sanket Vastu Love Birds Pair Polystone Statue Showpiece Decorative Figurine for Love, Romance and Happiness in Relationship for Home (White, Pack of 1)
₹1,320.00 Original price was: ₹1,320.00.₹1,188.00Current price is: ₹1,188.00.
| Theme | Love |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Style | Art Deco |
| Material | Polystone |
| Occasion | Easter, Farewell, Wedding, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 19.8L x 11.4W x 17.8H Centimeters |
| Cartoon Character | Birds |
| Specific Uses For Product | home decor |
| Number of Pieces | 1 |
About this item
- Material :- Polystone , Weight :- 860 g
- Size :- 7.8 x 4.5 x 7 Inches
- Placed In in South West Direction In the couple’s room
- Love Birds Pair for Love, Romance and Happiness in Relationship
20 in stock
Polyresin Owl Showpiece (3×3.5×7.3 inch) – 200 g
₹1,200.00 Original price was: ₹1,200.00.₹970.00Current price is: ₹970.00.
20 in stock
Shubh Sanket Vastu Red Running Horse Pair for Victory, Positive Energy, Good Luck, Business Growth
₹1,320.00 Original price was: ₹1,320.00.₹1,180.00Current price is: ₹1,180.00.
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Red |
| Material | Polystone |
| Occasion | Easter, Farewell, Wedding, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 20L x 11W x 19H Centimeters |
| Cartoon Character | Horses |
| Number of Pieces | 2 |
| Item Weight | 990 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Pattern | Solid |
20 in stock (can be backordered)
Polyresin Magic Owl Showpiece (3×3.5×7.3 inch) – 200 g
₹1,180.00 Original price was: ₹1,180.00.₹950.00Current price is: ₹950.00.
| Theme | Bird |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Style | traditional |
| Material | Polystone |
| Occasion | Wedding, Anniversary, Birthday, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 18.5L x 8.9W x 7.6H Centimeters |
| Cartoon Character | Owl |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 1 |
20 in stock
12 White Running Horse || Commercial Vastu Remedy for Smooth Banking, Growth and Employee Support
₹2,000.00 Original price was: ₹2,000.00.₹1,370.00Current price is: ₹1,370.00.
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Material | Polystone |
| Occasion | Easter, Farewell, Wedding, Housewarming, Thanksgiving |
| Product Dimensions | 10L x 15W x 40H Centimeters |
| Cartoon Character | Horses |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Weight | 1700 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Collection Name | Animal |
19 in stock

















Reviews
There are no reviews yet.