Vastu Devta Divs
₹360.00
| Product Dimensions | 6L x 1.5W x 0.3H Centimeters |
| Material | Metal |
| Number of Pieces | 3 |
| Finish Type | Polished Metal |
| Number of Items | 1 Set |
Devta Div is a combination of 5 Metals, 1 Set of Devta Div consists of 3 Devta Plates. Devta Div is to be used with the Advice of Vastu Experts. Purposefully awaken the particular Devta Energy/Function in a Premises to achieve the desired Goal. Always drill and insert the Devta DIV vertically into the ground with 4 metal dots downwards.
| Weight | 0.070 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 12 cm |
| Name | ROGA, NAGA, MUKHYA, BHALLAT, SOMA, BHUJANG, ADITI, DITI, RAJAYAKSHAMA, AAPHA, SHIKHI, PARJANYA, JAYANT, MAHENDRA, SURYA, SATYA, BHRISHA, AAKASH, AAPAHAVASTA, SAVITA, ANIL, PUSHA, VITATHA, GRIHAKSHAT, YAMA, GANDHARVA, BHRINGRAJ, MRIGAH, SAVITRA, INDRA, PITRA, DWARIK, SUGREEV, PUSHPADANT, VARUN, ASUR, SHOSHA, PAPYAKSHAMA, JAYA, RUDRA, MITRA, BHUDHAR, ARYAMA, VIVASWAN, BRAHMA |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
20 in stock
20 in stock
| Color | Copper |
|---|---|
| Item Part Number | Geopathic Stress copper Rod 9 inches |
| Primary material | Copper |
| Capacity | 9 |
| What is in the box? | Includes 1 Copper Rod |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 4.7 Kg |
| Size | 12 X 12 inches |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Multi Color |
| Recommended Uses For Product | Aroma Oil Burner, Decorative Lamp, Night Lamp |
| Material | Ceramic |
| Special Feature | Vastu Design, Mantra Machine, Mantra Inscribed, Dual Purpose |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Wooden |
| Material | Wood |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
20 in stock
| Material | Brass |
| Usage/Application | Home |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 9.5×7 inch |
| Country of Origin | Made in India |
30 in stock
20 in stock
BrandShubh Sanket VastuMounting TypeWall MountMaterialAluminiumColourSilverStyleModernNumber of Pieces1ManufacturerShubh Sanket Vastu, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Customer Support No :- 8369652060.Shubh Sanket Vastu, Customer Support Mail id :- Shubhsanketvastu@gmail.com , Cu…
20 in stock
| Colour | Gold |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Theme | Religious |
| Material | Brass |
| Style | Cultural |
| Occasion | Housewarming |
| Item Weight | 275 Grams |
20 in stock
20 in stock
19 in stock












Reviews
There are no reviews yet.