Black Tourmaline Crystal Chips
₹500.00 Original price was: ₹500.00.₹350.00Current price is: ₹350.00.
Protection from Negative Energy
Black tourmaline is often seen as an essential tool for creating a balanced, protected, and energetically healthy environment. Whether you’re using it for its physical healing properties or its spiritual benefits, this crystal can play a vital role in cultivating peace and protection in your life.


| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 15 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
- Material : Brass
- Size :- 4.5 Inches
- Energy Protector is used to protect from bad or negative energy.
- It Blocks the Negative Energy in the Particular place Respectively.
20 in stock
| Usage/Application | Home |
| Color | Blue |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Tape Length | 25 meters |
| Pattern | Plain |
| Tape Width | 3.6 inches |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Colour | Gold |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Theme | Religious |
| Material | Brass |
| Style | Cultural |
| Occasion | Housewarming |
| Item Weight | 275 Grams |
20 in stock
19 in stock
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Home |
| Height | 8 inch |
| Brand | shubh sanket vastu |
Vastu Remedy to Improve Your Skills. Everyone is endowed with some abilities or the other and it’s your capabilities that make you stand out from the crowd. The Brass eagle helps you to recognize your skills and unleash your complete potential.It helps to discover your hidden talents by using this effective remedy and see the results.It is to be kep in South West direction of the house.
20 in stock
| Size | 3 inches |
| Gender | Both Gender |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 3 inches |
| Shape | Round bar |
| Set Contain | 9 pc |
20 in stock
20 in stock
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Brass |
| Material | Brass |
| Product Dimensions | 30L x 100W x 15H Millimeters |
| Number of Pieces | 1 |
| Item Weight | 100 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Net Quantity | 1.00 count |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
| Batteries Required? | No |
20 in stock
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Multi Color |
| Recommended Uses For Product | Aroma Oil Burner, Decorative Lamp, Night Lamp |
| Material | Ceramic |
| Special Feature | Vastu Design, Mantra Machine, Mantra Inscribed, Dual Purpose |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Rectangular |
| Height | 2.4 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Golden |
20 in stock













Reviews
There are no reviews yet.