Brass Eagle , 8 Inch
₹1,999.00 Original price was: ₹1,999.00.₹1,882.00Current price is: ₹1,882.00.
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Home |
| Height | 8 inch |
| Brand | shubh sanket vastu |
Vastu Remedy to Improve Your Skills. Everyone is endowed with some abilities or the other and it’s your capabilities that make you stand out from the crowd. The Brass eagle helps you to recognize your skills and unleash your complete potential.It helps to discover your hidden talents by using this effective remedy and see the results.It is to be kep in South West direction of the house.
BrandGenericColourGoldMaterialMetalCollection NameShowpiecesManufacturerGenericItem Package Quantity1
Material : Brass
Size : 8L x 4W x 7H inches
Kept in south west direction of the house
| Weight | 1.100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 8 × 21 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Color | Golden |
| Suitable For | Home |
| Size | 5″9″2″ |
| Mace (Gada) Included | Yes |
| God Name | Panchmukhi Hanuman Statue |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Weight (Kg) | 1.95 |
| Finish | Polished |
| Base Shape | Square |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Packaging Type | Carton Box |
| Posture | Standing |
| Assembly Required | Already Assembled |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | White |
| Style | traditional |
| Material | Plastic |
| Product Dimensions | 43L x 3W x 3H Centimeters |
20 in stock (can be backordered)
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Tape Type | Adhesive |
| Width | 2 inch |
| Available Color | Blue, Red, White, Green and Yellow |
| Usage/Application | Home, Office, etc. |
| Country of Origin | Made in India |
The colour tape is used regularly it comes in five colour set
20 in stock
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Packaging Type | Box |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Tape Length | 25 metres |
| Tape Width | 3.6 inches |
| Available Color | Blue, Green, Red, Yellow and White |
| Pattern | Plain |
20 in stock
| Size | Medium |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Item dimensions L x W x H | 35.6 x 20.3 x 3 Centimeters |
| Assembly Required | No |
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Room Type | Office |
| Shape | Octagonal |
| Frame Material | Wood |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Special Feature | Waterproof |
| Colour | Multicolour |
| Theme | Animal |
| Number of Pieces | 1 |
| Number of Items | 1 |
20 in stock
| Theme | Vintage |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Style | Antique |
| Material | Brass |
| Product Dimensions | 11.2L x 2.5W x 2.5H Centimeters |
| Cartoon Character | Home decor |
| Special Feature | handmade |
| Number of Pieces | 1 |
| Finish Type | Brass |
20 in stock
| Material | Crystal |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Black |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Graphs |
| Size/Dimension | 4.5″ |
| Country of Origin | Made in India |
Crystal Salinate Crystals tree grapes black turmalin and salenite Crystals for protection doir hanging.set of 3
20 in stock
| Colour | Brass |
| Brand | Generic |
| Material | Brass |
| Included Components | Includes 1 leaf |
| Product Care Instructions | Wipe Clean |
| Seasons | All Seasons |
| Number of Items | 1 |
20 in stock (can be backordered)
20 in stock
| Color | GOLD |
|---|---|
| Item Model Number | Toilet Pacifier |
| Item Part Number | Toilet Pacifier |
| Is Assembly Required | No |
| Primary material | Brass |
| Capacity | Small |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | India |
20 in stock
Protection from Negative Energy
20 in stock
























Reviews
There are no reviews yet.