-41%Limited
Wooden Pyramid with Colour Brown for E, SW, Direction
₹1,100.00 Original price was: ₹1,100.00.₹650.00Current price is: ₹650.00.
| Material | wooden |
| Shape | pyramid |
| Usage/Application | Home |
| Color | brown |
| Size/Dimension | 9 * 9 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
Only 20 item(s) left in stock.
... people are viewing this right now
Compare
- Size :- 9*9 inch
- Wooden with colour brown for E, SW, direction put for positive energy continues flowing
- If toilet, bath, water tank, or cut zone… Only put in S and N axix put… Hollo pyramids
| Weight | 0.600 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 25 cm |
0.00
0 reviews
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
Thank you!
Your review has been submitted
Be the first to review “Wooden Pyramid with Colour Brown for E, SW, Direction” Cancel reply
Category: Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
Categories
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
Shubh Sanket Vastu Green Pyramid
₹1,200.00 Original price was: ₹1,200.00.₹690.00Current price is: ₹690.00.
| Material | wooden |
| Usage/Application | Home |
| Stone Type | wooden |
| Color | Green |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Triangle |
| Size/Dimension | 9” inch |
| Height | 9*9” inch |
20 in stock
Wooden Meru Shriyantra Auspicious Sriparni 6 “
₹1,400.00 Original price was: ₹1,400.00.₹1,030.00Current price is: ₹1,030.00.
| Material | Wooden |
| Color | Brown |
| Size | 6*6” inch |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Shubha Sanket Vastu |
| Weight | 280 g |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
Shriparni Wooden Pyramid Strip Vaastu Dosh Nivaran Toilet Defects, Division
₹999.00 Original price was: ₹999.00.₹670.00Current price is: ₹670.00.
| Material | wooden |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Yellow |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | rectangular |
| Size/Dimension | 8*3*4 |
| Surface Treatment | plane |
| Quality | 1 |
| Thickness | 4 inch |
| Height | 8*3*4 |
20 in stock
SSV Wooden Ashok Stambh 10 inches Large Wooden Ashok Stambh- Ashok
₹1,000.00 Original price was: ₹1,000.00.₹660.00Current price is: ₹660.00.
| Color | Brown |
| Size | 10”inch |
| Material | Wooden |
20 in stock
Wooden Pyramid Colour Blue for E, N, NE Direction 9
₹1,200.00 Original price was: ₹1,200.00.₹690.00Current price is: ₹690.00.
| Material | Wooden |
| Shape | pyramid |
| Size/Dimension | 9 * 9 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
20 in stock
Wooden Ashok Stambh 15 “Large Wooden Ashok Stambh- Ashok
₹2,000.00 Original price was: ₹2,000.00.₹1,580.00Current price is: ₹1,580.00.
| Color | Brown |
| Size | 12” inch |
| Material | Wooden |
20 in stock
SSV Shriparni (shivan) Wooden Pyramid 6″x6″
₹1,100.00 Original price was: ₹1,100.00.₹730.00Current price is: ₹730.00.
| Material | Wooden |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Brown |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Size/Dimension | 6*6 inch |
| Packaging Size | 6.9 inch |
| Finishing Type | wooden |
| Model Name/Number | shubh sanket vastu |
| Type | wood |
| Height | 6*6 inch |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
Wooden Nabhi 18″inch
₹1,500.00 Original price was: ₹1,500.00.₹1,340.00Current price is: ₹1,340.00.
| Gender | Unisex |
| Size | 18 inch |
| Shape | Nabhi |
| Packaging Type | Box |
| Material | Wooden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
20 in stock
Wooden Ashok Stambh 8 inches Large Wooden Ashok Stambh- Ashok
₹500.00 Original price was: ₹500.00.₹400.00Current price is: ₹400.00.
| Color | Brown |
| Size | 8”inch |
| Material | Wooden |
20 in stock
SSV Wooden Ashok Stambh 14 inches Large Wooden Ashok Stambh- Ashok
₹2,000.00 Original price was: ₹2,000.00.₹1,370.00Current price is: ₹1,370.00.
| Color | Brown |
| Size | 12” inch |
| Material | Wooden |
20 in stock
Vastu Pyramid 6 Inch Wooden Cash Box
₹1,300.00 Original price was: ₹1,300.00.₹850.00Current price is: ₹850.00.
| Shape | Pyramid |
| Material | Wood |
| Size/Dimension | 6 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Model Name/Number | WCBP06IN |
| Country of Origin | Made in India |
SSV Wooden Ashok Stambh 12 inches Large Wooden Ashok Stambh- Ashok
₹1,000.00 Original price was: ₹1,000.00.₹810.00Current price is: ₹810.00.
| Color | Brown |
| Size | 12” inch |
| Material | Wooden |
20 in stock













Reviews
There are no reviews yet.