Brass Swastik with Lotus 6″ set of 2
₹1,500.00 Original price was: ₹1,500.00.₹1,199.00Current price is: ₹1,199.00.
| Material | Brass |
| Size | 6×6 inch |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Width | 15.24 cm |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Weight | 300 g |
| Height | 0.05 cm |
| Length | 15.24 cm |
| Shape | Round |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
It can be concealed in the floor or ceiling / can be hanged. Correct Vastu brings prosperity harmony and peace in a living place.Brass wheel with geopolitical positive symbols swastik, star, tangular, square.Use in direction West, South West , North West
| Weight | 0.700 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 2 × 17 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Material | lead |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Square |
| Weight | 100 g |
| Height | 0.5 inch |
| Length | 6 inch |
| Width | 6 inch |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Aluminum |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 300 g |
| Size | 6×6 inch |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Dimensions | 15.24 cm |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Shape | Square |
| Width | 15.24 cm |
| Height | 0.05 cm |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Copper |
| Color | Copper |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 300 g |
| Width | 15.24 cm |
| Height | 0.05 cm |
| Shape | Round |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Length | 4” INCH |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Material | Brass |
| Occasion | Housewarming |
| Product Dimensions | 10.2L x 10.2W x 1.3H Centimeters |
20 in stock
| Weight | 300 g |
| Material | Iron |
| Color | Silver |
| Height | 0.5 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Length | 4 inch |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Width | 4 inch |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Brass |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Golden |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Square |
| Size/Dimension | 6 inch |
| Weight | 300 g |
| Height | 6 inch |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Width | 15.24 cm |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Length | 15.24 cm |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Material | Aluminum |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Height | 0.05 cm |
| Shape | Square |
| Size/Dimension | 6×6 inch |
| Weight | 300 g |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Length | 15.24 cm |
| Width | 15.24 cm |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Theme | Religious |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Gold |
| Material | Brass |
| Occasion | Housewarming |
| Product Dimensions | 10.2L x 10.2W x 1.3H Centimeters |
20 in stock
| Material | Zinc |
| Color | Silver |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Height | 0.05 cm |
| Shape | Square |
| Weight | 300 g |
| Size | 6×6 inch |
| Length | 15.24 cm |
| Width | 15.24 cm |
| No. of Pieces | 2 pcs. |
| Suitable For | Wall Hanging |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Usage/Application | Vastu |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Model Name/Number | SSVALMOHEWM06_IN |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Aluminium |
| Color | Silver |
18 in stock
| Weight | 100 g |
| Material | Iron |
| Color | Silver |
| Height | 0.5 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Width | 6 inch |
| Length | 6 inch |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Weight | 300 g |
| Material | Iron |
| Color | Silver |
| Height | 0.5 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Length | 4 inch |
| Suitable For | Wall Decor & Hanging |
| Width | 4 inch |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
19 in stock











Reviews
There are no reviews yet.