Nav Ghraha Bhramha Sthan Plate harmonizer 9×9 inch
₹3,800.00 Original price was: ₹3,800.00.₹3,600.00Current price is: ₹3,600.00.
| Material | Brass |
| Finish | Polished |
| Color | Golden |
| Size | 9*9 inch |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 2.370 kg |
| Packaging Type | box |
| Height | 9*9″ INCH |
| Country of Origin | Made in India |
Benefits of the Vastu Brass Brahmasthan Plate
- Balances Energy: Enhances the energy of the Brahmasthan, harmonizing the flow of positive energy throughout your space.
- Attracts Prosperity: The plate’s alignment with the Navgrah helps balance planetary influences, inviting prosperity, good luck, and success.
- Improves Health: Positively influences the health and well-being of the occupants by balancing the energies in the most critical zone of the home.
- Removes Vastu Defects: Corrects Vastu defects in the Brahmasthan area, which is crucial for maintaining the overall balance and harmony of your environment.
- Boosts Spiritual Growth: Promotes mental clarity, spiritual growth, and a peaceful environment conducive to meditation and relaxation.
Size 9*9 inches, weight 2.450 kg, metal brass, golden polish, 9 pyramids, 9 Direction yantra, layer 3…agni hom kund shape, 3 stape guru… For use Gemstone Treatment, brahma staan, centar of your home, office, shop, put the Ruby stone, in This yantra… So nice results 9 yantra with 9 gemstones… Put… Diging in central place your vastu. So nice result.all all 20 gemstone, 1 brahma yantra, 1 Swastik yantra, 21 pc kamal gatta, 5 rudraksh, gomti chakra 10, lakhu nared, 9800 rs… Only plate 3200 rs.
| Weight | 2.400 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 4 × 23 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Material | Brass |
| Type | box |
| Color | Golden |
| Size | 5.5″ |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | Made in India |
18 in stock
| Material | Brass |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Weight | 4.7 Kg |
| Size | 12 X 12 inches |
| Country of Origin | Made in India |
20 in stock
| Product Dimensions | 6L x 1.5W x 0.3H Centimeters |
| Material | Metal |
| Number of Pieces | 3 |
| Finish Type | Polished Metal |
| Number of Items | 1 Set |
20 in stock
20 in stock
| Usage/Application | Healing |
| Color | brown |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | LONG TORAN DOOR |
| Size/Dimension | 3 FEET |
| Feature | RUDRAKSH |
| Packaging Size | BOX |
| Quality | 1 |
20 in stock
20 in stock
| Type | box |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
| Size | 5.6*5.6 inch |
| Finish | golden finishing |
20 in stock











Reviews
There are no reviews yet.