Aluminium Stud Vastu Remedies 3 Inches Set Of 9
₹800.00 Original price was: ₹800.00.₹430.00Current price is: ₹430.00.
| Size | 3 inches |
| Gender | Both Gender |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 3 inches |
| Shape | Round bar |
| Set Contain | 9 pc |
Aluminium stud to be placed in North North East if there is any cut toilet very small part of the house or office to enhance water element under flooring (set of 9)
| Weight | 0.200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 2 × 12 cm |
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
- Tumble
- Vastu Metal Strips & Metal Studs
- oils
- All Metal Brass, Copper Helix And Items.
- Crystal pyramid
- Vastu Brass Idols God Statue
- crystal
- Vaidic Vastu Remedies
- Swastik
- Wooden Pyramid reiki Box, Ashok Stambha
- Ashok stambh/ pilar
- Vastu Brass Metal Remedies Sun, Moon Infinity
- Spring / studs
- Vastu Remedies
- Poster / Frame
- Metal,Crystal,Plastic Pyramid, Metal Angle
- Scanner/ L dowsing / Lecher antenaa
- Vastu Products
- Polystone Products
Related Products
| Color | Copper |
|---|---|
| Item Part Number | Geopathic Stress copper Rod 9 inches |
| Primary material | Copper |
| Capacity | 9 |
| What is in the box? | Includes 1 Copper Rod |
| Manufacturer | Shubh Sanket Vastu |
| Country of Origin | India |
20 in stock
19 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Multi Color |
| Recommended Uses For Product | Aroma Oil Burner, Decorative Lamp, Night Lamp |
| Material | Ceramic |
| Special Feature | Vastu Design, Mantra Machine, Mantra Inscribed, Dual Purpose |
20 in stock
| Product Dimensions | 6L x 1.5W x 0.3H Centimeters |
| Material | Metal |
| Number of Pieces | 3 |
| Finish Type | Polished Metal |
| Number of Items | 1 Set |
20 in stock
| Colour | Gold |
| Material | Metal |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Item dimensions L x W x H | 11.4 x 2.5 x 2.5 Centimeters |
| Included Components | HOME REMEDY, BRASS |
20 in stock
20 in stock
- Material : Brass
- Size :- 4.5 Inches
- Energy Protector is used to protect from bad or negative energy.
- It Blocks the Negative Energy in the Particular place Respectively.
20 in stock
20 in stock
20 in stock
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Colour | Wooden |
| Material | Wood |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
20 in stock
| Material | Copper |
| Usage/Application | Vastu |
| Color | Brown |
| Brand | Shubh Sanket Vastu |
| Shape | Circle |
| Size/Dimension | 1 INCH |
| Country of Origin | Made in India |
10 in stock
20 in stock















Reviews
There are no reviews yet.